Створення молодіжного центру

Короткий план дій щодо створення МЦ:

 • Зібрати команду
 • Обрати мету
 • Зробити або мати добру репутацію громадської активності
 • Знайти свою цільову аудиторію
 • Форма існування вашого молодіжного центру
 • Знайти приміщення
 • Файндразинг
 • Мінімальне обладнання

 

Команда

Як зібрати команду? Це найскладніше питання, без якого подальший розвиток вашої платформи буде неможливим. До складу команди повинні входити люди яким ви довіряєте. Відповідальність – одна з найважливіших якостей члена команди. За для продуктивної роботи вашого колективу треба розподілити обов'язки між кожними, щоб не вийшло так, що усі роблять усе, а по факту говорять.

Мета

Коли ви робите молодіжну платформу, треба розуміти яка спільна мета об'єднує вашу команду і що ви хочете донести молоді за для розвитку своєї ідеї.

Цільова аудиторія

Для початку роботи в громаді треба знати свою цільову аудиторію, з якою надалі плануєте працювати. Для кожної групи людей треба свій підхід. Аби мати відповідь на це питання можна зробити дослідження серед молоді, тому що молодь - це велика цільова група, аби мати більше конкретики для подальшої діяльності центру краще мати впевнене розуміння для кого і з ким ви будете наповнювати свій центр. Передусім необхідно з’ясувати потреби молоді, з якою ви хочете працювати, оскільки загалом молодіжна (інформація) робота заснована на підході, орієнтованому на користувача. Дуже важливою частиною вашого дослідження має стати опитування безпосередньо молоді. Крім того, необхідно з’ясувати соціально-культурний контекст, у якому ви збираєтеся працювати. Для цього вам може допомогти аналіз Портера (цей інструмент взятий з бізнесу, але він добре працює і в громадському секторі) та методи соціальної діагностики.

Детально про методи дослідження можете подивитись в додатках та медіатеці.

Репутація

Перед тим як робити гучні заяви про створення МЦ, у вас та членів вашої команди повинна бути певна репутація у різних колах громади, задля довіри громади. Що ви дійсно бажаєте та робите зміни, про які говорите!

Форма існування вашого молодіжного центру

Засновниками центрів можуть бути, як комунальні установи, громадські організації так і фізичні особи підприємці. Комунальної форми власності можуть бути органи місцевого самоврядування, центрів приватної форми власності — юридичні та/або фізичні особи. Детальніше можна ознайомитись з формами власності в документі "Типове положення про молодіжні центри"

Приміщення

Коли в вас є своя команда, аудиторія і ви змінюєте своє місто на краще – з'являється потреба в місті де ви будете збиратись. Приміщення ви можете просити у міста, у бізнесу та навчальних закладів, профспілок… Головне залучити молодь до спільного налаштування приміщення, це гарна нагода щоб згуртувати команду.


 

Файндрайзинг

Маючи добру репутацію ви зможете налагодити хороші відносини із місцевою владою та бізнесом, які з часом будуть вам допомагати. Окрім перших двох прикладів є ресурси, де спільнота інтернет-користувачів підтримує ініціативи: Bigggidea, Start-up Ukraine, gurt.org.ua


 

Обладнання

Для початку вам може знадобиться ноутбук, проєктор та колонки. Ці три речі, які дають вам змогу провести купу заходів, починаючи від кінопереглядів та закінчуючи презентаціями. Але це далеко не все що потрібно для подальшого наповнення вашого молодіжного центру. Для натхнення та використання успішного досвіду існуючих молодіжних центрів можете ознайомитись з довідником кращих практик молодіжної роботи, куди входять і молодіжні центри.

Цей короткий перелік допоможе вам на початку довгої роботи вашого молодіжного центру. Долучайтесь до Асоціації молодіжних центрів аби стати частиною великої мережі успішних молодіжних центрів зі всієї України та мати змогу обмінюватись досвідом всієї країни та її закордонних друзів.

Також Вам в нагоді будуть ці посібники та документи де, більш детально розписані інструкції, типові положення та інша корисна інформація що до роботи молодіжних центрів:

Європейський досвідом роботи з молодіжними центрами.

Особливим пріоритетом молодіжної політики в Україні ми бачимо розвиток мережі молодіжних центрів та просторів європейського зразка, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю.

 

Це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Їх напрями роботи формуються відповідно до потреб та інтересів молодих людей конкретного населеного пункту.

 

Сьогодні в Україні вже діє кількасот молодіжних центрів і просторів різної форми власності, у тому числі утворених на базі закладів освіти, культури, спорту. Такі молодіжні хаби, платформи та коворкінги успішно працюють у більшості обласних центрів України, а також активно розвиваються в маленьких містах і селах України.

 

Щоб функціонувати і виконувати свої завдання, молодіжному центру необхідний юридичний статус, що, звичайно ж, тісно пов'язано з можливостями фінансування. Юридичний статус багато в чому залежатиме від законодавства і структур, відповідальних за молодіжну роботу, а також, наприклад, від загальної ролі неурядових організацій в окремо взятій країні.


Юридичний статус

Наразі  молодіжні центри та простори мають чотири можливості:
• бути незалежною, неурядовою, некомерційною організацією,
• бути частиною неурядової, некомерційної асоціації, яка пропонує різні форми молодіжної роботи,
• бути частиною органу державної влади (національного, регіонального або місцевого).
• бути бізнес проєктом (хабом), який окрім платних послуги, надає приміщення під соціальні ініціативи молоді,

 

Усі ці форми можливі і мають як свої переваги, так і недоліки. Бути частиною органу державної влади демонструє важливість молодіжного інформування і зазвичай дає стабільне фінансування, проте необхідність відвідування офіційних структур може бути складною для молоді. Бути частиною більшої асоціації, що займається молодіжною роботою, найімовірніше означає, що ви можете скористатися адміністративними ресурсами, але водночас мусите бути впевнені в тому, що молодіжне інформування залишається пріорітетом організації, яка вас приймає.

 

Якщо ж ви будете незалежною некомерційною організацією, то матимете свободу у виборі послуг, що надаються, але також це означає, що ви самостійно забезпечуватимете своє фінансування. Юридичний статус вашої організації багато в чому залежатиме від загальної ситуації з молодіжною роботою у країні і від вас самих.
 


Цей короткий перелік допоможе вам  ознайомитися з типами молодіжних центрів. Долучайтесь до Асоціації молодіжних центрів України аби стати частиною великої мережі успішних молодіжних центрів зі всієї України та мати змогу обмінюватись досвідом всієї країни та її закордонних друзів.

 

Також Вам в нагоді будуть ці посібники та документи де, більш детально можна познайомитися з різними типами центрів та багато іншого:

Вам потрібно:

1) Ознайомитись с документом "Як започаткувати Молодіжний центр"

2) Взяти консультацію у Асоціації

3) Залучитися підтримкою місцевої влади

4) Мати команду

Ресурси на утримання

 

Фінансування молодіжного центру тісно пов'язане з обраним юридичним статусом.

 

Наразі в молодіжні центри можуть фінансуватися в декілька способів:

 

• Молодіжні центри – частина програм/заходів центрального або регіонального уряду. В цьому разі співробітники найчастіше наймаються безпосередньо урядовими структурами, обладнання та інші необхідні речі теж оплачуються ними.

• Молодіжний центр – частина програми заходів на місцевому рівні і працівники безпосередньо наймаються місцевим урядом, який так само надає необхідне обладнання.

• Молодіжні центри працюють,  як неурядова некомерційна організація, яка постійно займається пошуком фінансування, зокрема через проекти.

• Молодіжний центр фінансується за рахунок соціально відповідального населення та бізнесу. Приклад: Клуб соціального інвестора міста Луцька

 

Стабільне фінасування

Дуже часто такі організації фінансуються різними структурами, наприклад, регіональною владою чи закладом, де вони розташовані, і змушені також шукати інші джерела фінансування (гранти,стипендії тощо)

 

В деяких європейських країнах національні міністерства, що відповідають за молодь, фінансують національні структури координації молодіжних центрів для того, щоб підстрахувати існуючі центри та простори в країні та підтримати синергію.

 

Ви маєте бути впевнені в стабільному фінансуванні, навіть якщо й починаєте з проектного фінансування, оскільки тільки так ви зможете бути успішними. Те, що основна частина фінансування йде на оплату працівників, не полегшує вашого завдання, позаяк вам буде необхідно пояснювати у всіх планованих бюджетах, чому це так необхідно.

 

Додатково до державного фінансування на місцевому, регіональному або національному рівнях ви можете шукати інші ресурси, особливо коли вам потрібні додаткові гроші на проекти або інноваційні послуги. Спробуйте пошукати фінансування в європейських програм, а також у фондів і приватного сектору.
 

Співпраця з місцевим бізнесом

Намагайтеся активно налагодити співпрацю з місцевим бізнесом, який має у своїх цінностях соціальну відповідальність. Місцевий бізнес часто йде на контакти і забезпечує центр не фінансовими ресурсами (обладнанням, меблями, приміщеннями тощо). Також цей бізнес може на щомісячній основі донатувати ваш центр для забезпечення стабільної роботи.

Цей короткий перелік допоможе вам  ознайомитися з можливими варіантами залучення фінансування для створення чи існування молодіжного центру. Будьте креативні, адже є ще багато варіантів залучення ресурсів.

Долучайтесь до Асоціації молодіжних центрів України аби стати частиною великої мережі успішних молодіжних центрів зі всієї України та мати змогу обмінюватись досвідом всієї країни та її закордонних друзів.

Корисними ресурсами для пошуку грантових проєктів можуть бути:
ГУРТ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР

 

 У будь-якому досить великому проекті необхідні партнери. Особливо партнери необхідні, якщо ви запускаєте проект із нуля або ж плануєте його масштабувати. 

Формування потужних партнерських стосунків організацій, університетів, бізнесу, влади дасть змогу реалізовувати змістовні та масштабні проєкти для молоді.

 

Розглянемо рекомендації щодо пошуку таких партнерів

 

1. Власні контакти

Пошук партнерів через особисті контакти у сфері власної професійної діяльності є найефективнішим способом. Навіть якщо молодіжні працівників, яких ви запрошуєте, не зможуть або не зацікавляться участю у співпраці, вони мають власні контакти і, можливо, дадуть вам поради щодо вибору партнера, а серед цих контактів знайдеться і потенційний партнер, який приєднається до проєкту

 

2. Networking на професійних заходах за особистою участю

Професійні та міжнародні заходи, конференції, воркшопи, тренінги, форуми завжди збирають багато молодіжних працівників та активної молодих людей, зацікавлених у співпраці. Тому участь у них –  чудова можливість знайти потенційних партнерів для ваших проєктів. Кава-брейки, коктейлі, неофіційні зустрічі (social events), культурні заходи можуть бути використані для спілкування з потенційними партнерами та для початку обговорення проєктних ідей.

 

3. Онлайн-ресурси для пошуку партнерів

Існують численні потужні онлайн-платформи для цілеспрямованого пошуку необхідних партнерів з метою створення партнерств для конкретного проєкту.
 

4. Соціальні мережі

За допомогою популярних соціальних та медіаресурсів, таких як LinkedIn, Twitter, відповідних груп та сторінок у мережі Facebook, можна висловити свій інтерес до певної тематики й зацікавити потенційних партнерів в участі у майбутньому проєкті. Використовуючи вбудовані інструменти пошуку соціальних мереж, можна шукати запити на партнерство за ключовими словами. Також можна шукати оголошення про проведення різноманітних міжнародних наукових, технологічних і інноваційних заходів, інформація про які викладається на офіційних вебсторінках організацій у соціальних мережах.

 

 

Український культурний фонд сприяв створенню нового інформаційного порталу в галузі культури – “Ukraine. Culture. Creativity”, що діятиме двома мовами (українською та англійською). Його мета – мережування культурних активістів та митців, сприяння пошуку партнерів для спільної реалізації культурних проєктів, висвітлюватиме актуальні тренди української культури, знайомитиме з її представниками.
 

У рубриці можливості є змога за абетковим принципом дізнатися про актуальні пропозиції українських та зарубіжних культурних інституцій (грантів, стипендій, конкурсів тощо). У рубриці «Тексти» з’являються матеріали про різні аспекти української культури.

У рубриці «Партнери» є відомості про різноманітні музеї, архіви, видавництва та інші організації, які згодилися долучитися до проекту і відкриті до співробітництва в різних галузях.


Цей короткий перелік допоможе вам  ознайомитися з можливими варіантами партнерств для вашого молодіжного центру. Будьте креативні, адже є ще багато варіантів залучення ресурсів.

Долучайтесь до Асоціації молодіжних центрів України аби стати частиною великої мережі успішних молодіжних центрів зі всієї України та мати змогу обмінюватись досвідом всієї країни та її закордонних друзів.

Корисними ресурсами для пошуку  проєктів та партнерів можуть бути:
ГУРТ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР

Наповнення молодіжного центру

 

Створення молодіжного центру в регіоні є одним із способів надання місцевій молоді різноманітних розвиваючих видів діяльності.

 

Молодіжний центр роблять якісним мотивовані та компетентні фахівці і сучасні умови для діяльності. При створенні молодіжного центру, розвитку діяльності та послуг враховується кількість, очікування та потреби молодих людей у регіоні.

 


 

Основні види діяльності молодіжних центрів.

Виходячи з особливостей регіону, інтересів та потреб молодих людей, молодіжний центр створює умови для розвиваючих видів діяльності, зокрема:

 • дозвільна діяльність;
 • волонтерство;
 • трудове виховання (трудові (учнівські) дружини), діяльність з ознайомлення професійним життям);
 • фонди участі / молодіжні активи;
 • розвиваючий відпочинок;
 • тренінги;
 • міжнародна молодіжна робота;
 • консультування;
 • мобільна молодіжна робота;
 • проекти/заходи, ініційовані молоддю;

 

Діяльність молодіжного центру спонукає молодь набувати та використовувати необхідні в житті навички та компетенції, сприяє ініціативі та підприємництву молоді, підтримує пошук ідентичності, соціалізації та формує ціннісні орієнтації. Молодіжний центр підтримує реалізацію державної молодіжної політики шляхом створення для молодих людей можливостей для набуття ключових компетенцій, базових знань та навичок, необхідних у житті. Для кращої адаптації до особистого та професійного життя молодої людини необхідно, окрім фактичних знань, формувати і її соціальні навички, розвивати творчі здібності та підприємництво.

 

Наповнення приміщення молодіжного центру

 

Послуги молодіжного центру однаково доступні для усіх молодих людей у позашкільний час. Як правило, молодіжний центр працює в будні дні з 13:00 до 20:00. Небагато молодіжних центрів відкриті у вихідні, але вихідні активно використовуються для реалізації проектів. Це також дозволяє брати участь у молодіжній роботі і тим, хто протягом тижня зайнятий іншою діяльністю.


У приміщеннях молодіжного центру має бути можливість безпечно здійснювати заплановані заходи або інші дії, необхідні для цілей центру, має бути достатньо місця для руху, забезпечена температура та вологість, освітлення, побутова каналізація та пожежна безпека, відповідно до загальних вимог до приміщень, що використовуються для навчання. Для забезпечення діяльності, визначеної в плані діяльності молодіжного центру, необхідно задовольнити мінімальні просторові потреби молодіжного центру – окрім відкритого приміщення (ігри, зона відпочинку, інформаційний куточок, комп’ютерний куточок, куточок для працівників, телевізор тощо), туалет, офіс для працівників по справам молоді, приміщення для миття, кухня/кухонний куточок,технічне приміщення та відповідно до можливостей різні класи, приміщення для зустрічей, навчання, хобі.

З метою забезпечення захисту даних, надання консультацій та/або проведення довірливої бесіди, а також забезпечення структурованої роботи в управлінні молодіжним центром важливо виділити в молодіжному центрі окрему кімнату для працівників по справам молоді.

В ідеалі молодіжні центри розташовані в окремій побудованій для цього будівлі з кімнатами для різноманітних послуг. Якщо молодіжний центр розташований в одній будівлі з іншою установою, наприклад, в школі, культурному центрі або ратуші, для забезпечення нейтрального входу (рівні можливості для всіх цільових груп), треба забезпечити окремий вхід до центру,що також важливо при оренді кімнат (молоді люди часто хочуть орендувати кімнати, наприклад, для своїх днів народжень, класних вечорів та інших тематичних заходів, поетичних вечорів, виступів музикальних груп, театральних днів тощо).

 

Приміщення молодіжного центру також активно використовуються у вихідні (для проектів або для заходів об’єднань/товариств/партнерів). Це дозволяє брати участь у молодіжній роботі і тим, хто протягом тижня займається іншою діяльністю. Відбуваються, наприклад, тренінги, рекламні події тощо.

  

Діяльність у молодіжних центрах можна умовно розділити на три категорії:

1) Діяльність, що пропонується в кожному центрі, зазвичай забезпечується з бюджету молодіжних центрів (бюджет місцевого самоврядування або у випадку 3-го сектору сервісна робота), тобто мова йде про базові послуги, які для молоді є безкоштовними:
 

 • відкрите приміщення/кімната для молоді – можливість зустрітися з друзями, послухати музику, грати в різні настільні ігри, використовувати комп’ютери, брати участь у різноманітних інформаційних заходах, можливість користуватися кухнею;
 • консультації з проектів та підтримка молодіжної ініціативи;
 • передача інформації з питань молоді;
 • первинне консультування молоді та, при необхідності, направлення до фахівця;
 • профілактична діяльність;
 • можливість волонтерської роботи;
 • координація або підтримка молодіжних груп/активних груп.

 

2) Діяльність, яка не пропонується в кожному молодіжному центрі, забезпечується за наявності додаткового ‑ фінансування, але для молоді є безкоштовною;

 • мобільна молодіжна робота (робота на вулиці, робота в Інтернеті, забезпечення послуги з роботи з молоддю в іншому регіоні, забезпечення молодіжної роботи в місцях збору молоді);
 • підтримка зайнятості (діяльність, пов’язана з ознайомленнямз трудовимжиттям, включаючи, наприклад, організацію бірж праці та учнівських трудових дружин);
 • спеціальні проекти з молодіжної роботи (включаючи роботу в мережі та надання супутніх послуг);
 • координація фонду молодіжної ініціативи (ФМІ).

 

3) Діяльність, що надається за наявності додаткового фінансування і за яку, як правило, береться плата за участь (ораганізаційні внески):

 • дозвільна діяльність;
 • організація таборів;
 • тематичні тренінги для молоді;
 • міжнародна молодіжна робота.

Залежно від потреб місцевого самоврядування молодіжний центр може бути договірним партнером для, наприклад, шкіл за інтересами, навчально-консультаційного, інформаційного та консультаційного або кар’єрного центру. Молодіжний центр підтримує різні асоціації, рухи, молодіжні групи відповідно до їхніх можливостей і компетенцій.

 

Цей короткий перелік допоможе вам  ознайомитися з варіантами послуг та наповнення центрів. Послуги та наповнення воно індивідуальне і підбирається центром для своєї цільової аудиторії та її потреб.

 

 Долучайтесь до Асоціації молодіжних центрів України аби стати частиною великої мережі успішних молодіжних центрів зі всієї України та мати змогу обмінюватись досвідом всієї країни та її закордонних друзів.

 

Також Вам в нагоді будуть ці посібники та документи де, більш детально можна познайомитися з різними типами наповнення центрів:

 

Ключовими напрямками молодіжного центру є діяльність з молоддю та діяльність, спрямована на молодь, активне середовище для розвитку, що підтримує творчість та ідентичність молоді, безпечний, такий, що залучає молодь у позитивний/життєстверджуючий спосіб життя.  

 

Участь молоді в діяльності центру є добровільною, розвиваючою, такою, що відповідає віку та здібностям, доступною та безкоштовною, створюючи рівні можливості для кожної молодої людини незалежно від статі, кольору шкіри, вірувань, культурної спадщини.

 

Першочерговим завданням молодіжного центру є встановлення контакту з молодою людиною.

 

І після цього та відповідно до її індивідуальних здібностей і уподобань, запропонувати їй розвиваючу та змістовну діяльність. Базою для послуг молодіжного центру є потреби молодих людей. Послуги молодіжного центру однаково доступні для усіх зацікавлених осіб і доступні для молоді в позашкільний час. Методи роботи центру підтримують послідовний процес формування, відповідно до рівня розвитку кожної молодої людини.

 

Молодіжні центри є частиною оточуючої мережі молодих людей, де їхніми основними цілями є раннє виявлення проблем молодих людей, встановлення причин проблем і направлення до їх вирішення, підтримка у кризових ситуаціях у співпраці з іншими партнерами мережі та запобіжна діяльність. Залежно від потреб місцевого самоврядування, молодіжний центр може бути договірним партнером для, наприклад, школи за інтересами, навчально-консультаційного, інформаційного, консультаційного або кар’єрного центру. Молодіжний центр підтримує різні асоціації, рухи, молодіжні групи відповідно до їхніх можливостей і компетенцій.

 

 

 

Молода людина приходить у молодіжний центр з різних причин.

 

У молодіжний центр приходять молоді люди різного віку, походження, рівня розвитку та інтересів. У молодіжний центр йдуть з різних причин. Метою візиту деяких молодих людей є пошук конкретної інформації, у інших – направлення від мережі, треті бажають навчатись або брати участь в інформаційних днях. Значна частина молоді приходить взяти участь у дозвільній діяльності чи в конкретних заходах.

 

Проте перший контакт з молодіжним центром, як правило, зумовлений зустріччю з друзями, наповненням дозвілля та цікавістю.

З’ясування та розуміння причин відвідування молодіжного центру є гарною можливістю для планування діяльності центру та використання методу відкритої молодіжної роботи в регіональній роботі мережі, тобто можна з’ясувати основні потреби регіону і що запропонувати конкретним віковим групам. При вмілому керуванні працівника по справам молоді несвідома діяльність стає усвідомленою. Наприклад, при застосуванні суспільно корисної роботи, неповнолітні направляються на роботу в молодіжні центри, оскільки позитивний контакт з працівником по справам молоді допомагає молоді зрозуміти цінності спільноти. Молодіжний центр також сприяє розвиваючому наповненню дозвілля молодих людей з особливими потребами.

 

У цьому випадку дуже важливо залучати в планування діяльності і партнерів по мережі та спеціалістів з підтримки, якщо це можливо, брати участь у курсах з підвищення кваліфікації (див. також довідник з інклюзивної молодіжної роботи).

 

Молоді люди можуть потрапити до молодіжного центру і випадково. Їх приваблює молодіжний центр завдякиможливості розвивати та реалізувати свої інноваційні ідеї абомрії в безпечному середовищі. У невдачі бачать нові можливості для підвищення продуктивності. Позитивний відгук та об’єктивний аналіз мотивують молодих людей спробувати знову. Первинний контакт з працівником по справам молоді чи центром часто здійснюється через інші послуги з молодіжної роботи або спільні проекти, які пропонує молодіжний центр.

 

Часто до молодіжного центру звертаються за допомогою при написанні та проведенні проектів.

 

Основним інструментом відкритої молодіжної роботи в молодіжному центрі є просторове рішення.

 

Молодіжний центр відкритий для кожної молодої людини без передумов для його переконань, здібностей, навичок, знань та фінансових можливостей. Методи та умови роботи центру сприяють, зокрема, особистій ініціативі та неформальному навчанню молоді, набуттю досвіду через діяльність та спілкування.

 

 • Приміщення розміром із класну кімнату або невелику залу (відкритий простір), що дозволяє проводити різноманітні індивідуальні або менші групові заняття. Ініціативи є видимими для усіх, щоб полегшити спілкування один з одним та з працівником по справам молоді, а також відкрити нові інтереси, слідуючи прикладу інших молодих людей, дозволяє безпосереднє керування, нагляд та спрямування зі сторони молодіжного працівника, підтримує звичку спілкування та запобігає/зменшує ризик відособленості;
 • У приміщенні повинно бути інтегроване робоче місце для молодіжного працівника, що дає можливість візуального контакту з молодою людиною. Так молода людина відчуває,що працівник є там для неї, створює безпечну атмосферу, а також мужність і звичку просити про допомогу або підтримку. Відкритий простір дозволяє молодіжним працівникам встановлювати прямі контакти та розвивати бесіду, знайомитися ближче з молодими людьми, чути думку молодих людей та актуальні для молоді теми, направляти їх до своїх рішень та підтримувати молодіжні ініціативи на основі індивідуальних потреб та уподобань. Розгляд у відкритій атмосфері тем, питань, висловлювання думок та їх врахування, дають молодим людям відчуття, що їх переконання є важливими, і що молода людина здатна впливати на думки і хід речей у важливому для неї напрямі. Таким чином, розвивається довіра до суспільства;
 • У приміщенні відповідно до можливостей/потреб є різні робочі інструменти, які молоді люди використовують для спілкування, гри, навчання, пошуку інформації або для інших рекреаційних цілей. Вибір інструментів повинен бути актуальним і, при можливості, слідувати тенденціям регіону, оскільки молоді люди найчастіше вирішують насамперед через візуальний досвід і не можуть бачити змістовні переваги запропонованих можливостей;
 • При проектуванні простору важливо враховувати переваги молоді (або молодіжність) як з точки зору дизайну інтер’єру, так і діяльності. Молодіжний центр, з одного боку, повинен бути привабливим для молодої людини, а з іншого боку, через урахування думок та уподобань молодих людей створювати довіру до суспільства. Урахування переваг та суджень молоді, розвиває сміливість самовираження та ініціативи, іншими словами – підприємництво. При створенні бази для молодіжних центрів необхідно дотримуватись п’яти ключів успіху:
 • Молодіжний та створений спільно з молодими людьми;
 • «Заманюючий» вхід, тобто подумайте про те, як виглядає молодіжний центр при вході в двері (що помічаєш першим);
 • Зручно і по-домашньому, тобто центр не може виглядати формально, неформальний вигляд досягається, наприклад, вибором правильної кольорової гами і матеріалів, текстилю;
 • Безпечний і доступний, тобто працівник по справам молоді завжди доступний;
 • Мобільні, гнучкі але міцні меблі, наприклад, рухомі перегородки/двері/вікна і, при можливості, такі, які можна швидко придбати. Молодіжний центр пропонує молодим людям участь на добровільній основі, розвиваючий та освітній досвід, який допомагає молодим людям, з одного боку, бути активними в демократичному суспільстві, і з іншого боку, задовольняти свої потреби. Хоча сьогодні молодіжний центр, окрім принципу відкритої молодіжної роботи, забезпечує діяльність у цільових групах, зазначений метод, однак, є для молодіжного центру основною базою для роботи першого рівня.

Цей короткий перелік допоможе вам  ознайомитися з варіантами роботи вашого центру. Послуги та наповнення воно індивідуальне і підбирається центром для своєї цільової аудиторії та її потреб.

Також ви можете дізнатися більше про наповнення центрів на нашій мапі молодіжних центрів.

 

Долучайтесь до Асоціації молодіжних центрів України аби стати частиною великої мережі успішних молодіжних центрів зі всієї України та мати змогу обмінюватись досвідом всієї країни та її закордонних друзів.

 

Також Вам в нагоді будуть ці посібники та документи де, більш детально можна познайомитися з різними типами наповнення центрів:

Do you want to join or help?