5 правил для успішного подолання вигорання

В сучасному світі проблема вигорання стає особливо актуальною. Це стан, в якому людина відчуває фізичну та емоційну втому, внаслідок сильного завантаження й постійного стресу. 
Молодіжним працівникам важливо вміти ефективно запобігати вигоранню. Адже від якості їх роботи залежить майбутнє та розвиток молоді.  Тому у рубриці #ІнсайтиАМЦУ ми поділимось 5-ма правилами від експертів для успішного подолання вигорання. 


 Здоровий сон! Зробіть все можливе, щоб покращити якість сну. Адже це впливає на поведінку та результати роботи. Лягайте спати в один час та забезпечте темряву в спальні. Уникайте екранів смартфонів та комп’ютерів за 2 години до сну — замініть їх на вечірню прогулянку або читання книги. 


 Знайдіть хобі! Це допоможе переключитися з режиму «робота» на режим «відпочинок». А також розвине творчий підхід у тій сфері, де немає ані ризиків, ані обов’язків.


 Займіться спортом! Фізична активність посилить вироблення ендорфінів та зменшити рівень гормонів стресу. А регулярні тренування неодмінно покращать самопочуття, силу та витривалість. 
 Спілкуйтесь з однодумцями! Важливо мати людину, яка вас почує, вислухає та прийме. Знайдіть опору та будь опорою для когось.


 Піклуйтеся про себе. Вигадайте власний дієвий спосіб для боротьби зі стресом. Наприклад, смачний чай, 15 хвилин на самоті, медитація, улюблена музика. Це відволіче вас і дасть ресурс для подальшої праці.


Головний рецепт боротьби з вигоранням —  вміння підтримувати баланс всіх сил організму та усіх сфер життя. Тож, будьте уважними до свого фізичного й емоційного стану. Горіть, але не перегорайте!

Хочеш приєднатися або допомогти?