Волонтерські команди: мрія чи реальність?

Волонтерство має багато особливих та специфічних напрямків. В даному курсі розглянуте питання формування у представників молодіжних центрів розуміння поняття «волонтерство», його видів і особливостей роботи волонтерів в молодіжних центрах. Ми також поговоримо про те, чи можливо створити з волонтерів команду молодіжного центру і як це зробити.

Цей курс допоможе представникам молодіжних центрів отримати знання та навички щодо побудови системної роботи з волонтерами.

Під час курсу спікерами буде піднято наступні теми:

 • Що таке волонтерство? Класифікація
 • Законодавство в сфері волонтерства
 • Де шукати волонтерів?
 • Особливості роботи волонтерів в молодіжних центрах
 • Командоутворення
 • Мотивація волонтерів. Чому вони це роблять?
 • Ведення волонтера в проекті

Для кого цей курс:

Представників, працівників та волонтерів молодіжних центрів

Очікувані результати:

В учасників сформується єдине бачення поняття «волонтерство» і вони добре зрозуміють особливості роботи волонтерів в молодіжних центрах. Та створять план своєї подальшої роботи.

Також командою авторів курсу було запущено мобільний додаток «Волонтер»! Він допоможе представникам молодіжних центрів та волонтерам знайти один одного та створити команду мрії.

Що дає додаток активній молоді:

 • Можливість швидко знаходити ініціативи, де можна поволонтерити;
 • Зберігати кожну подію в особистому кабінеті;
 • Отримати офіційне підтвердження своєї волонтерської діяльності;
 • Бути в курсі усіх останніх нових молодіжної політики та волонтерства.

Що дає додаток молодіжним організаціям:

 • Можливість залучати волонтерів для будь-якого заходу;
 • Популяризувати свій молодіжний центр (адже завдяки додатку про нього дізнається ще більше людей);

Дізнатися більше про законодавчі аспекти роботи волонтерів.


Викладачі:
 

Олена Подобєд-Франківська – виконавча директорка громадської спілки «Національне українське молодіжне об’єднання – НУМО» та Голова громадської спілки «Асоціація молодіжних центрів України».


Олег Слабоспицький – екс-голова Асоціації молодіжних центрів України, член правління Національного українського молодіжного об’єднання.


Катерина Клюзко – освітня інноваторка та дослідниця. Засновниця та ініціаторка першої в Україні – Школи з громадянської освіти для підлітків «Агенти змін». Дитяча психологиня у напрямку КПТ, освітня тренерка, фасилітаторка, експертка Центру психічного здоров’я та соціального супроводу НаУКМА та Destination imagination.


Сергій Зуєв – керівник «Всеукраїнської організації «КЛАС». Тренер базової тренінг-програми «Молодіжний працівник», тренер авторського курсу «Особливості роботи із соціально-незахищеними верствами населення».

Ніна Гаєвська – тренерка з проєктного менедженту та командотворення. Організаторка та співорганізаторка фестивалів, благодійних концертів, аукціонів, акцій. Серед реалізованих проєктів – благодійний аукціон «7 годин в боротьбі за життя», благодійний концерт з Олегом Скрипкою «Великі французькі вечорниці», фестиваль «Трипільське коло».

Он-лайн курс розміщенний на платформі: ВУМ он-лайн:
https://vumonline.ua/course/volunteer-teams-dream-or-reality/


Онлайн-курс та мобільний додаток створений у межах проєкту «Впровадження мобільного застосунку задля формування культури волонтерства у громадах Луганської та Донецької областей», що реалізовується ГО «Мережа відповідальних» у партнерстві з Асоціацією молодіжних центрів України у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Хочеш приєднатися або допомогти?