НАШІ ПОСЛУГИ

 

Для молодіжного центру важливо мати бачення сталого розвитку. Ми не зовсім структуровані, у нас різні формальні рамки роботи, але основна мета - бути місцем для соціалізації навчання та змістовного дозвілля для молоді. Для того, щоб краще усвідомити свою роль в громаді, вивчити запити молодих людей, комунікувати з владою і раціонально планувати свою роботу ми пропонуємо:

 

  1. Стратегічні сесії для працівників і молодіжних лідерів центрів, під час яких ми зможемо напрацювати вашу місію, бачення розвитку, пріоритети і напрямки діяльності та окреслимо початковий план на рік. 
  2. Творчі майстерні з аналізу потреб, оточуючого середовища, інструментів комунікації, механізмів впровадження напрямків діяльності та пошуку нових форм діяльності. 
  3. Менторський супровід протягом тривалого часу (від 3 міс.), де ми разом слідкуватимемо, аналізуватимемо, оцінюватимемо та покращуватимемо діяльність центру.

З навчальною програмою ви можете ознайомитись тут

Тривалість заходу залежно від потреб - від 3 год. до одноденної активності.

Ми можемо проводити інформаційні зустрічі для зацікавлених сторін, щоб краще пояснити, чому існують молодіжні центри і яка від них користь. На такі зустрічі доречно запрошувати тих, від кого залежать політичні рішення: місцевих депутатів, працівників виконавчих органів влади, представників місцевого самоврядування, громадських ініціатив, молодіжних організацій, громадських та молодіжних рад, журналістів, блогерів та усіх, хто впливає на громадську думку.

 

Від нас ви дізнаєтеся:

  • Що таке молодіжна політика і чому молодіжні центри так важливі;
  • Як це виглядає в інших країнах;
  • Яка історія реформування молодіжної сфери і чим всі ці роки займається АМЦУ;
  • Як виникла АМЦУ, що вона робить і як до нас приєднатися;
  • Та всі відповіді на ваші запитання, на які ми зможемо відповісти.

 

Для цього нам вистачить 1,5-2 год.

Ми вважаємо молодіжний центр основним місцем, де здійснюється молодіжна робота. Сьогодні в Україні відкривається багато молодіжних центрів і просторів, які часто існують лише в рамках одного приміщення, залучаючи туди молодь, яка вже  до того брала участь у різноманітній діяльності. Натомість для молодіжних працівників і молодіжних центрів важливо «достукатися» до тих, які ніколи не були залученими і навіть не мають досвіду спільної громадської діяльності, зрозуміти їх потреби, можливості та допомагати будувати соціальні зв’язки.

Дана програма розрахована для працівників молодіжних центрів і просторів, інших молодіжних працівників, які зацікавлені залучати нову молодь до своєї діяльності, орієнтуватися на потреби та прагнення молоді, і працювати не лише в обмеженому приміщенні. 

На тренінгу учасники зможуть:

  • Дізнатися  та зрозуміти  молодіжної роботи, виходячи з принципу відкритосі;
  • Визначити можливості молодіжних центрів для залучення молоді, а молодіжних працівників – розвивати систему роботи, виходячи з потреб потенційних відвідувачів;
  • Розвинути компетенції, необхідні для побудови довірливих відносин з молоддю та реагування на їх потреби і прагнення. 
  • Напрацювати спільні ініціативи з запровадження практик відкритої молодіжної роботи. 

З навчальною програмою ви можете ознайомитись тут.

Тривалість тренінгу - 2,5 дні, а можна в скороченому варіанті як одноденна активність.

Для розвитку молодіжної роботи в Україні важливо надавати уваги відкритим молодіжним просторам/центрам, доступних для всіх молодих людей. Це нерозривно пов’язано з компетенціям молодіжних працівників, які мають вміти забезпечити інклюзивність у своїй щоденній роботі.

Інклюзивність у даній програмі розуміється як спроможність конкретного молодіжного центру/простору враховувати інтереси і потреби усіх груп молоді, які можуть бути потенційними відвідувачами/клієнтами центру. У молодіжній роботі інклюзивність безпосередньо пов’язана з принципом соціального включення, що означає рівний доступ усіх молодих людей до соціальних прав та можливостей участі. Це також включає формування політики, яка б була доступною та зрозумілою для людей, без огляду на обставини, ідентичності чи стилі життя. 

 

На тренінгу учасники зможуть:

  • Дізнатися про інклюзію в широкому сенсі і розуміння інклюзивності в молодіжній роботі;
  • Визначити виміри інклюзивності у молодіжних центрах учасників та напрацювати шляхи для покращення роботи у цій сфері;
  • Розвинути компетенції, необхідні для роботи з групами включення та залучення неорганізованої молоді до діяльності молодіжних центрів та просторів;
  • Напрацювати спільні ініціативи з запровадження практик інклюзивної роботи та налагодити комунікацію між молодіжними центрами, які працюють або прагнуть працювати у сфері інклюзії. 
     

Ознайомитись з навчальною програмою ви можете тут
Тривалість тренінгу - 2,5 дні, а можна в скороченому варіанті як одноденна активність.

АМЦУ вважає молодіжні центри місцем, де має здійснюватися громадянська освіта. В Україні ще досі триває концептуалізація цього поняття, але це не заважає нам бути агентами змін і просувати ідеї громадянської освіти в освітню, культурну і молодіжну політику. На відкритих дискусіях ми прагнемо відчути зв'язок між своїми особистими уявленнями про громадянську освіту та документами, якими визначається зміст громадянської освіти. Важливо пам’ятати, що на цьому етапі відбувається зустріч двох сфер – молодіжної роботи і громадянської освіти. Зважаючи на різноманітність понять і трактувань, ми виходимо з таких ключових тез:

  • Громадянська освіта є широким поняттям, вона повинна формувати в суспільстві вміння і навички існування в демократичному суспільстві, виходячи з різного рівня потреб, у тому числі й локальних.
  • Громадянська освіта бачить у своєму ідеалі проактивних громадян, які володіють необхідними компетенціями, щоб брати участь у житті суспільства. 
  • У вузькому значенні громадянська освіта фокусується на залученні громадян до суспільного життя та активній участі у прийнятті рішень. Це не означає, що ми вивчаємо лише техніки участі, але й надаємо необхідні базові знання, вміння та навички, щоб така участь була справді успішною, як для конкретної людини, так і для суспільства. 

З нашою допомогою ви можете організувати дискусію, для якої ми:

  • організуємо сам процес дискусії і наповнимо її змістом;
  • допоможемо вам знайти у своєму місті (громаді) тих, хто має що сказати на цю тему;
  • висвітлимо питання, які турбують ваших учасників, а перед тим визначимо їхні бажання та прагнення;
  • підберемо такий формат дискусії, який буде найбільш доречний і найбільш зрозумілий вам і вашим учасникам - як вживу, так і онлайн.

Тривалість дискусії - від 1,5 год. (короткий варіант), до одного дня (конференція). 

Хочеш приєднатися або допомогти?