Арт-простір“Толока Хаб”

Толока – це вид взаємодопомоги, який був завжди дуже популярний в Україні. На толоку збиралося все село, щоб “поставити” комусь хату, а зараз організовують молодіжні простори для молоді
Сьогодні ми розповімо про арт-простір“Толока Хаб” Джем Толока /Dzhem Toloka/,  що з 2018 року функціонує у Переяславі на Київщині. 
Ще у 2013 році місцеві активісти створили Громадську організацію “Джем Толока”. Команда займалася організацією благодійних концертів, проєктами з відновлення скверу, проводила музичні акції та дуже багато працювала з молоддю. Але у 2018 році, вони щиро надихнулися досвідом роботи молодіжних центрів на одному з тематичних форумів. Тому вирішили створити свій унікальний молодіжний центр!
Саме так розпочалася історія “Толока Хаб”. Коли на місці колишнього танцювального майданчика, розміром понад 200 квадратних метрів, поступово з`явився простір для молоді. Хаб став популярним місцем для вільних музичних репетицій “джемів”, коли кожен присутній може долучитися, зігравши на музичному інструменті. Проводили турніри з настільного тенісу, перегляди кінофільмів тощо.
Звісно, повномасштабна війна вплинула на роботу простору. Адже, оскільки вся діяльність трималася на громадській ініціативі, дуже важливо було, щоб команда засновників передала свій досвід наступним поколінням для продовження роботи центру. 
Наразі “Толока Хаб” продовжує свою діяльність. У просторі відбуваються розмовні клуби з англійської, заняття з шахів для дітей. Вдалося відкрити власну студію звукозапису та організувати проведення чайних церемоній з музичним супроводом 
Тому, якщо будете у Переяславі, то обов`язково зазирніть в гості. Можливе саме цього дня буде змога взяти участь у музичному “джемі”! 

Хочеш приєднатися або допомогти?