Чернігівський обласний молодіжний центр

Директорка
Ірина Симонова
gastella30@gmail.com
Вулиця Магістратська, 3 м. Чернігів, Чернігівський район, Чернігівська область, 14000

Загальна
інформація

Чернігівський обласний молодіжний центр знаходиться у самому центрі міста, біля Красної площі, у будівлі колишнього кінотеатру. Будівля є архітектурною пам'яткою міста.
Молодіжний центр працює щодня, з 09:00 до 20:00 і передбачає вільний доступ для відвідувачів, за вийнятком періоду карантинних обмежень.
Територія молодіжного центру - це близько 2500 квадратних метрів простору, який включає 3 обладнані кінозали (місткістю 45, 300, 400 осіб), виставкові холи та музейний простір "Арсенал Ідей. Чернігів". Крім того, для участі у заходах, відпочику та роботи відвідувачам доступний великий внутрішній дворик центру, який наразі активно оснащується всім необхідним для зручного проведення часу.
У молодіжному центрі є музичне та фото-обладнання, мулимедійні проектори, екрани, документ-камера, Reading-холи, обладнання для настільного тенісу, настільні ігри, сезонні обо тематичні фото-зони, а також доступ до Wi-Fi.
В музейному інклюзивному просторі "Арсенал Ідей. Чернігів" є постійно діючі тактильні арт-експозиції, сенсорний екран, іграшки для дітей.
Також, в приміщенні молодіжного центру розміщена невеличка кав'ярня "Сова", де можна придбати смачну каву, чай, лимонади та смаколики за доступною ціною. Вживання алкоголю та тютюну на території центру заборонене.

Команда центру, самостійно та в партнерстві з активістами, різними організаціями, установами й службами, постійно проводить заходи різноманітних форматів від консультацій та тренінгів до фестивалів, кінопоказів, ярмарок, вечірок, а також форумів. Участь у всіх заходах безкоштовна для усіх бажаючих. На базі молодіжного центру діють розмовні клуби іноземних мов, кіноклуби художнього та документального кіно, а також настільних ігор.
За реалізацію програмної діяльності центру загалом відповідають чотири відділи.
Відділ молодіжної роботи в першу чергу працює із молоддю щодо вибору майбутньої професії, побудови кар’єри, організовує навчальні семінари або тренінги неформальної освіти, регулярно співпрацює і надає підтримку тим, хто прагне втілити суспільно-корисний проєкт, створити громадську організацію, залучає молодь до участі у різних програмах та до волонтерської активності.
Неабияку зацікавленість серед молоді Чернігівщини мають різноманітні вишколи, історичні гутірки, тематичні виставки, співпраця з представниками ЗСУ, пластівський рух – і все це сфера роботи відділу національно-патріотичного виховання нашого молодіжного центру.
Відділ інформаційного забезпечення веде не тільки комунікацію з громадськістю й висвітлює діяльність молодіжного центру. Це ще й платформа для організаційної та інституційної підтримки партнерських проєктів або заходів. Будь-хто, хто має цікаву ідею проведення заходу, має можливість безкоштовно провести захід на базі молодіжного центру. Критеріями виступають лише вимоги безоплатної участі для всіх учасників заходу, аполітичність та суспільна користь ініціативи. Цією можливістю найчастіше користуються представники молоді, зокрема, студенти, учні та громадські активісти, організовуючи тренінги, лекції, виставки, тематичні зустрічі, майстер-класи, і, навіть, рок-концерти. Також відділ інформаційного забезпечення проводить заходи культурно-масової діяльності власне молодіжного центру.
Сектор розвитку молодіжної інфраструктури Чернігівського обласного молодіжного центру допомагає молодіжним працівникам навчатися та постійно підвищувати власні компетенції. Зрозуміти як, навіщо та який створити молодіжний простір в селі/селищі або містечку й розповсюджує останні новини молодіжної роботи, конкурси, методики та лайфхаки.
 

Наше бачення

Чернігівський обласний молодіжний центр - вільний та безпечний простір, який об'єднує молодіжну спільноту задля її всебічного розвитку, захисту інтересів, а також активізації участі молоді у житті громади й процесах прийняття рішень на місцевому рівні, аби голос молоді було почуто і він мав реальний вплив в українському суспільстві.

Наша мета

Місія Чернігівського обласного молодіжного центру: Створюємо вільний безпечний, а також доступний простір для розвитку і самореалізації кожного та кожної.

Принципи роботи

Відкритість, інклюзивність, аполітичність, креативність, командна робота, демократичність управління, повага до різноманіття, а також гідності кожної людини.

Мапа

Хочеш приєднатися або допомогти?