Корисні книжки про волонтерство

 

Посібник із серії «Технології соціальних змін» від Ресурсного центру ГУРТ допоможе менеджерам організацій у створенні ефективних волонтерських програм. Його укладено у вигляді практичних рекомендацій, конкретних прикладів з українського та закордонного досвіду, методичних розробок, які полегшують роботу з волонтерами. Цінність цієї інформації полягає в тому, що вона народилася не в тиші офісу, а є підсумком багаторічної практики. Видання буде корисним координаторам волонтерських програм, керівникам та працівникам громадських організацій, координаторам молодіжних волонтерських проектів та обмінів, представникам соціально відповідального бізнесу й державних структур, орієнтованих на роботу з населенням, викладачам соціальних дисциплін і просто людям, які дбають про розвиток своєї громади. 


 

 

Замовити примірник книги можна за телефоном (044) 296 1052 або за електронною адресою info@gurt.org.ua


Менеджмент волонтерських груп від А до Я.

Скачати примірник можна тут https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/3486/1/T_LYAKH_MVGVADZ_KSP&SR_IL.PDF

Міжнародний досвідУправління діяльності волонтерів: Як залучити громадськість до вирішення проблем суспільства. Одне з найпопулярніших у світі видань, що висвітлює організацію роботи волонтерів. Книга перекладена українською мовою у межах проекту Ресурсного центру ГУРТ «Ініціативи по роботі на добровільних засадах». Це підручник для керівників організацій, які планують залучати або вже залучають здібних волонтерів до своєї щоденної діяльності. Книга дає відповіді на різні запитання: від усвідомлення необхідності використання праці волонтерів до пошуку найкращих способів винагородження волонтерської праці. Українські укладачі книги, серед яких є і теперішній виконавчий директор ГУРТа, адаптували інформацію на основі американського досвіду до українських реалій. У передмові висловлюються сподівання, що книга стане провідником для громадських організацій України до волонтерського світу – світу добровільної праці для задоволення потреб суспільства.


101 ідея для волонтерських програм

Це видання важко назвати книгою. Це радше збірник порад, які можна використати для впровадження чи вдосконалення волонтерської програми у вашій організації.

Автори порадника – визнані тренери з волонтерського менеджменту – Сью Вінйард та Стів МакКерлі – уклали списки на основі ідей 20 тисяч лідерів громадського сектору з різних куточків світу, де експертам коли-небудь доводилось бувати. Додавши до думок слухачів своїх тренінгів, Сью та Стів упорядкували 949 ідей за різними категоріями. Отже, читач може застосувати практичні поради для необхідного аспекту розвитку саме його волонтерської програми.


Основи волонтерського менеджменту
Як зазначається у передмові до книги, вона є продовженням збірки порад. Проте сама назва «Основи волонтерського менеджменту» вказує на більш ґрунтовний авторський підхід Ріка Лінча та Стіва МакКерлі, про яких вже йшлося вище. Посібник містить теоретичну інформацію про планування волонтерської програми, мотивування волонтерів, їх пошук та відбір, орієнтування та підготовку, нагляд, визнання та налагодження відносин між волонтерами та штатним персоналом. Теорія ілюструється живими практичними прикладами та спрощується завдяки підзаголовкам, які структурують інформацію. Книга надасть основи знань, що можна спрямувати на активні дії.

 

Секрети мотивації: як знайти та втримати волонтерів та штатний персонал

Уже відома вам Сью Вінйард уклала цю книгу, спираючись на власний досвід та бібліографічні джерела. Книга оформлена так, ніби авторка розкриває по декілька секретів у кожній главі, які охоплюють теми мотивації та мотивування волонтерів. Наприкінці книги Сью узагальнила усі можливі мотиви волонтерів відповідно до  різних соціальних позицій, які вони займають у повсякденному житті. Через кумедні ілюстрації, зроблені самою експерткою, може здатися, що ця книга для дітей. Проте за несерйозним стилем викладення інформації ховається вміння доступно поділитися власним досвідом та дати підказки, які зроблять щасливими та натхненними усю вашу волонтерську команду.

Управління волонтерським різноманіттям: веселка можливостей

Теми статей багатьох провідних міжнародних тренерів з менеджменту волонтерських програм такі ж різноманітні, як волонтерство. Загаловки вказують на те, що волонтерувати може кожен, незалежно від віку, фізичних  та фінансових можливостей, місця проживання, професіоналізму. Волонтерувати можна разом із родиною чи з іншими людьми, які різняться між собою.

Близько десяти авторів діляться своїм досвідом роботи з різними категоріями волонтерів: молоддю та пенсіонерами, військовими та корпоративними волонтерами. Культурне різноманіття волонтерства розглядається як важливий аспект побудови успішної волонтерської програми. Кожен волонтер – це людина зі своїми винятковими особливостями, потребами та мотивацією. Книга допоможе зрозуміти, як можна задовольнити потреби волонтерів, які натомість нададуть вашій організації різноманітні можливості для розвитку.

Хочеш приєднатися або допомогти?