Культурно-мистецький центр Супутник Левандівський у Львові

Що буде, якщо взяти старий кінотеатр у спальному районі, довести його до ладу, зібрати команду і почати активно працювати з молоддю? Наприклад, вдасться створити культурно-мистецький центр Супутник Левандівський, про який ми сьогодні розкажемо!

Центр знаходиться у Львові, в Левандівському парку. Його створили у 2014 році. Саме тоді місцеві активісти та активістки вирішили захистити територію парку та будівлю колишнього кінотеатру “Супутник” від знищення та подальшої забудови. За ініціативи громади було відновлено діяльність як культурно-мистецького центру Львівської міської ради, а також створено Молодіжний центр " НОВІ Орбіти ".

Після 24 лютого 2022 року центр став шелтером з місцями для ночівлі. Також працівники і волонтери надавали гуманітарну допомогу, забезпечували нею всі локації у Левандівці, де перебували біженці.

Команда центру працює з молоддю, займається її всебічним розвитком та розповідає про історію Левандівки. Наприклад, проводить тематичні заходи про авіацію та перше летовище Львова, яке існувало тут до 1929 року.

Крім того, у центрі відбуваються фестивалі, відкриті мікрофони, лекції, творчі вечори, виставки та низка інших культурно-просвітницьких заходів.

У рамках проєкту “Підтримка безпечних середовищ для розвитку молоді в Україні” центр продовжує знайомити відвідувачів з історією Левандівки. Нині триває проєкт “Небо Можливостей” – серія освітніх заходів про історію авіації у Львові.

Також команда центру проводить квести в межах району, під час яких мешканці Левандівки можуть краще пізнати місце свого проживання. А ще регулярно відбуваються кіноперегляди, які відвідують усі охочі.

“Ми працюємо з 8 ранку до 10 вечора, щодня. Це непросто, але водночас приємно. Основою нашої діяльності є створення платформи для мешканців району, щоб вони спробували себе у чомусь новому. На Левандівці багато молоді: місцеві жителі, студенти львівських університетів та інститутів, внутрішньо переміщені особи. Їм потрібне місце, де можна цікаво провести вільний час. Наш центр є цим місцем”, - зазначив директор центру Олександр Агашков.

Робота з молоддю триває! Підписуйтеся на АМЦУ у соціальних мережах і слідкуйте за перебігом подій.

Хочеш приєднатися або допомогти?