Загальна
інформація

Створення Лемківського Екологічного Молодіжного Культурно-Освітнього (ЛЕМКО) центру – як молодіжної платформи неформальної освіти, культури, екологічних та молодіжних ініціатив. Наша Званівська громада унікальна своїм лемківсько-бойківським корінням, нащадки бережуть та примножують історично-культурну спадщину, привезену з Карпатських гір в Донецькі степи в далекому 1951 році. На Різдво водимо вертепи, на Купала палимо субітку, весною малюємо візерунками писанки, а восени – вишиваємо та ліпимо з глини. Сучасна молодь внесла свої корективи в насичене дозвілля, тому в ЛЕМКО-центрі поряд з автентичними народними ремеслами та традиціями ми займаємося робототехнікою, 3Д-друком, віртуальною реальністю…

- Проведення автентичних ремесел поряд із іноваційними досягненнями ;
- тренінги, семінари, майстер-класи;
- покази мод та організація заходів;
- 4 фестиваля протягом року;
- акторська майстерність
- різдвяні вертепи;
- художня школа, настільні ігри, командотворення ;
- екологічні акції тощо...

Наше бачення

Наша місія - на засадах поваги до історичного минулого, української культури та традицій, шануючи права людини, залучаємо, навчаємо, об’єднуємо та впроваджуємо інноваційні ідеї мешканців Донбасу заради розвитку особистості, гендерної рівності, громади та країни.

Наша мета

Підтримка роботи Лемківського екологічного молодіжного культурно-освітнього (далі ЛЕМКО)-центру на Донбасі, який має на меті культурний розвиток та інтеграцію сільської молоді і співпрацю для цього між регіонами України, він буде сприяти діалогу та порозумінню у суспільстві української культури.

Принципи роботи

Л - лемко - дбати про Україну!
Е - екологія - бути еко-свідомим!
М - молодь - підвищувати мобільність та проінформованість молоді! розвивати позашкілля та дозвілля нашої громади! К - культура - з неї все починається! креативити! творити, а іноді й витворяти!!!
О - освіта - навчатися завжди і у всіх! вражати!

Хочеш приєднатися або допомогти?