Молодіжний центр у м.Балаклія Харківської області

За майже рік війни ми стали очевидцями брутальної окупації українських міст та сіл. І якою ж була наша радість, коли чули новини про їх звільнення! Одним з таких стало незламне місто Балаклія, що на Харківщині. Саме тут працює молодіжний хаб CUBE youth hub, який витримав окупацію та зміг продовжити свою роботу після звільнення. Про нього ми сьогодні вам і розкажемо.

👉До війни робота “Cube youth hub” працював задля активізації молоді та громади в цілому. Працівники проводили як навчальні, так і розважальні заходи. Це були тренінги, семінари, які проводили і за запитом населення, і за пропозиціями донорів. Мали попит ігрові вечори та кінопокази, особливо коли проводили їх спільно із Будинком культури на галявині біля приміщення.

Під час окупації деякі працівники молодіжного хабу виїхали з Балаклії, але багато хто залишився та перебував у місті до самого звільнення. Але як і працівники, так і сама будівля хабу витримали окупацію та змогли продовжити роботу. Виникла зовсім інша проблема — техніка, яка не вціліла.

📢“Так склалось, що майже одразу після звільнення до нас звернулись партнери із пропозицією щодо співпраці. Звичайно, були дуже великі сумніви щодо цього. У місті було вкрай мало людей, відбувалось розмінування головних вулиць, не працювали магазини, була відсутня електроенергія та опалення. Але ми пішли на ризик! І це вартувало того. За реалізацію проєкту «Спільно. Точки зустрічі», який впроваджується ГО Фонд «Професійний розвиток Харкова» за підтримки Дитячого фонду UNICEF Ukraine та Міністерства молоді та спорту України взялась моя колега з Будинку культури, за що я дуже вдячна їй, бо я ще не мала наміру повертатись, а починати роботу вже потрібно було. У рамках проєкту хаб забезпечили всім необхідним інвентарем, технікою та меблями”, - розповідає координаторка молодіжного хабу “Cube youth hub” Марія Черепаха.

Важливою перевагою участі у проєкті стало і те, що у ньому залучені місцеві волонтери — дівчата-підлітки, які заохочують до активностей місцевих жителів і, разом з цим, отримують колосальний досвід.

Наразі у “Cube youth hub” відбувається багато заходів для дітей, підлітків та молоді: арт-терапевтичні майстер-класи, театротерапія, навчальні заходи, зустрічі із психологом, розважальні заходи.

“Найголовніше, ми бачимо результат — діти посміхаються, почуваються з кожним разом більш розкутими. Були випадки на початку проєкту, коли дітки не витримували та починали плакати, не витримували великої аудиторії, музику… Ми допомагаємо налагодити психо-емоціональний стан дітей, подолати негатив та забути час проведений в окупації”, - зізнається Марія Черепаха.

Своєю діяльністю команда “Cube youth hub” підтверджує: немає нічого неможливого, варто лише бути разом і не боятися викликів! Більше про хаб дізнавайтеся у соцмережах:

🔺https://www.facebook.com/cubeyouthub/

🔺https://www.instagram.com/cube_youthhub/

Хочеш приєднатися або допомогти?