Подорож Україною молодіжних працівників зі Швеції

“Ми проїхали понад 5200 км, маршрутом зі Швеції в Україну та відвідали 14 міст”, – ділиться враженнями наш шведський друг, молодіжний працівник Sebastian Naslund.

В січні 2023 року, він зі своїм колегою Якобом здійснив довгу подорож. Все це – аби відвідати молодіжні простори та екопоселення України, познайомитися з українцями, нашою молоддю, побачити як ми далі працюємо та розвиваємося не дивлячись на повномасштабну війну.

Хлопці є представниками центру Hästekasen Gård - Bohuslän. По суті, це екологічна ферма, де всі відвідувачі живуть в гармонії з природою. Намір “Hästekasen Gård” – поширювати знання про природу, екосистеми та дрібне вирощування і природне будівництво.

На жаль, навіть на 11 місяці повномасштабної війни у жителів європейських країн складається досить хибне враження про Україну. Тому ця поїздка стала можливістю транслювати на окрему аудиторію ціннісну та освітню інформації.

Під час подорожі Себастьян та Якоб відвідали українські міста, містечка, села Заходу, Центру та Півночі України. Вони побачили, що наші жителі дуже освічені, інфраструктура, не дивлячись на війну – доволі хороша, а жодних питань із вирішенням базових потреб населення немає. Хлопці готувалися до найгірших умов, але в результаті були здивовані рівнем життя українців в хорошому значенні.

Це був справжній обмін досвідом і традиціями, дуже багато спілкування та теплих розмов. Наші молодіжні працівники знайшли нових друзів та колег для спільних проєктів, які, сподіваємося, вже зовсім скоро вдасться втілити в життя.

Міжнародна співпраця – це не тільки про отримання допомоги від найвищого керівництва. Це також про комунікацію та дружбу на рівні буденного життя, адже саме такі молодіжні працівники найбільше спілкуються зі звичайною молоддю. Сподіваємося, що вже зовсім скоро наступна зустріч відбудеться вже після Перемоги України над загарбниками!

Хочеш приєднатися або допомогти?