Презентація мобільного додатку "Волонтер"

29 вересня відбулася презентація мобільного додатку «Волонтер»❗️

👉Він допоможе зустрітися молоді та організаціям, які працюють з волонтерами. Особливістю додатку є те, що він буде об'єднувати вже наявні спільноти і виступати додатковою мотиваційною системою в цифровому варіанті.

Виконавча директорка Національного українського молодіжного об'єднання Olena Podobied-Frankivska поділилася основною проблемою, яка підштовхнула команду до розробки проєкту: «Ми задумались над тим, що люди виявляють бажання до волонтерства, але не завжди знають, де шукати організацію. Тобто існує запит, але місця, де можна реалізувати цей запит, довгий час не існувало. Результати останнього опитування на цю тему у 2018 році свідчать, що найвищий рівень волонтерства спостерігається серед молоді (24%), а регіонально – на заході (21%) та у центрі (22%) і значно нижчий – на півдні (11%) та сході (14%). Разом з тим інше опитування за 2021 рік свідчить, що залученість українців до діяльності громадських організацій досі є terra incognita для переважної більшості українців. Лише 4% респондентів зазначили, що брали активну участь в діяльності громадських організацій протягом останнього року, ще 13% вказали, що зрідка долучалися до заходів ГО. 👌

Зваживши ці дані ми можемо стверджувати, що проблема полягає в тому, що при зростанні зацікавленості до волонтерства не завжди зрозуміло, як і де отримати таку можливість».

📣Мобільний додаток «Волонтер» якраз допоможе представникам організацій та волонтерам знайти один одного та створити надійну команду. Найголовніше - усі можливості вже зібрані в одному місці.

До презентації приєдналася й Ксенія Дронь - проєктна менеджерка ГО «Мережа відповідальних», і більш детально розказала історію створення додатку, з чого усе починалося та яка була кінцева мета проєкту. Ксенія розповіла: «Коли наша організація проводила зустріч з молодіжними центрами Донеччини, то саме вони озвучили нам потребу в гейміфікованому інструменті роботи з волонтерами. Адже ресурсів на винагороди для волонтерів не завжди вистачає, а мобільний додаток міг би надавати якісь бали й відзнаки за волонтерство, і це б могло бути додатковою мотивацією. Також часто молоді люди в громаді просто не дізнаються про волонтерство, а додаток - це місток між громадськими організаціями та молодими людьми, які хочуть долучитися».

📲За словами Дмитро Куриленко, члена Асоціації молодіжних центрів України, застосунок вирішує проблему не тільки комунікації між молодіжними центрами та волонтерами. У додатку є можливості як для волонтерів - обирати різні ролі навіть на одній події й таким чином розвивати різні навички та здобувати за це нагороди та сертифікат про кількість годин витрачених на волонтерство, схвалений асоціацією. Так і для організацій - вони зможуть додати запит на волонтерську допомогу, і його побачать усі зареєстровані в їхньому місті, а також зможуть програмувати опитування. Також у додатку ми додали розділ з теоретичною базою та юридичними порадами і прикладами документів, які стануть у пригоді обом сторонам.

Вже зараз додаток «Волонтер» доступний на IOS та Android! Нагадаємо, що мобільний додаток створений у межах проєкту «Впровадження мобільного застосунку задля формування культури волонтерства у громадах Луганської та Донецької областей», що реалізовується ГО «Мережа відповідальних» у партнерстві з Асоціацією молодіжних центрів України у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Хочеш приєднатися або допомогти?