Про молодіжний центр Vendelsögården у Стокгольмі

📍Раніше ми вже розповідали про візит представниць Асоціації молодіжних центрів України до Швеції, під час якого членкиня Правління Катерина Глущенко та Голова Наглядової Ради Асоціації Олена Подобєд-Франківська відвідали Стокгольм та познайомилися з місцевою спільнотою молодіжних працівників.

Сьогодні ділимося деталями👉 І перший на черзі молодіжний центр Vendelsögården.

🏡Центр запроєктований у побудові спільно зі школою, тому школярам до молодіжного простору близько (до слова таке розташування часто є бажаним під час планування розміщення центру). Функціонує простір ще з 1967 року і є найстарішим молодіжним центром. За цей час на його стінах з’явилося багато написів на стінах, які залишили відвідувачі. Вони частина історії і попри те, що МЦ переїжджатиме до іншого приміщення, стіну з підписами демонтують, щоб зберегти їх  Водночас фасад приміщення прикрашений графіті, яку теж створювала молодь.

В центрі лише одна з кімнат має вікна, але це зовсім не заважає роботі, а навпаки створює особливу атмосферу. Також є кімната для занять музикою, де найбільш популярне заняття — записувати реп, це тому що серед персоналу є молодіжний працівник, який спеціалізується на музиці й музичних інструментах.

Крім того, є ігрові консолі та кілька комп’ютерних кімнат.💻 І звичайно не обійшлося без кухні з відкритим простором, де розташована й кав‘ярня. В центрі немає спеціальних програм на включення молоді, адже працівники вважають за краще, щоб молодіжні працівники запалювали власним прикладом і якщо люблять те, що роблять, молодь теж підтягнеться. Так було зокрема з музичним напрямком, який дуже популярний завдяки місцевому “продюсеру” Фрішофу. Інший аспект – це завжди залучати у всі процеси, як  вийшло з кухнею, спочатку трохи допомагали, потім вже змогли готувати перекуси самостійно. ☕️

У центрі працює 4 молодіжних працівників та всього кілька днів на тиждень, коли в різні години приходять різні вікові групи молоді. Цікаво, що місцева влада пропонує центру бути відкритим 24\7, адже є великий попит відвідувачів.

На сам кінець, дякуємо команді центру за знайомство, а зовсім скоро розповімо ще про 4 шведські молодіжні центри☺️

Хочеш приєднатися або допомогти?