Про роботу та релокацію Донецького обласного дитячо-молодіжного центру

За останні 300 днів багато що в житті українців зазнало змін. Інакшими стали люди, міста, шляхи, звичний спосіб життя та роботи. Це торкнулось так само і Донецький обласний дитячо-молодіжний центр, про який ми поговоримо сьогодні.

👉Від початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ МЦ продовжував свою діяльність завдяки співробітникам, що працювали онлайн, використовуючи всі доступні можливості для роботи. В кінці травня заклад почав роботу над відновленням фізичного функціонування, але вже не в Краматорську. Залишатися у Донецькій області було і небезпечно, і неефективно — цільова аудиторія Центру була де завгодно, але не вдома. Розпочався процес тимчасової релокації.

📢“Коли ти ГО, то значно простіше переїхати і перевезти організацію, ніж коли ти комунальний заклад, з трьома тонами інвентаризованого майна, достатнім штатом людей. Дуже багато нюансів, які ставали перешкодами на шляху фактичного відкриття, але шалене бажання команди відновити молодіжну роботу щодня надихало”, - розповідає В.о директора ДОДМЦ Лідія Індиченко.

Вдалій релокації Донецького Центру допомогли Управління сім'ї, молоді та масових заходів НПВ Донецької облдержадміністрації, Донецька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна Рада. Фінансово ця процедура була підтримана в межах програми ТРИМАЙ, що здійснюється громадською організацією YouthUp та дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine в межах програми СПІЛЬНО.

Завдяки успішній взаємодії між багатьма різними інституціями та організаціями, стало можливим відновлення роботи простору вже на новому місці — у гостинній Вінниці. 😌

Зараз Центр інтенсивно працює одразу з трьома цільовими аудиторіями.👇

🔻Перша з них — це молодіжні працівники Донеччини. Вони також переформатували свою роботу: хтось працює у гуманітарних штабах, хтось онлайн, хтось шукає можливості для відновлення роботи у старому форматі. Останні три онлайн-проєкти, які були орієнтовані для них це: "Як не нашкодити молоді, коли хочеш допомогти", "Протидія вигоранню" (які базувалися на програмі "Молодіжна робота, інформована про травму"), і проєкт розвитку дебатних клубів на базі молодіжних просторів Донецької області "Дебатна майстерність".

🔻Не менш важливою є робота з внутрішньо переміщеною молоддю у Вінниці. Для них проводяться тренінги, акції, майстер-класи, арт-терапія, розмовні клуби з англійської та української мов, психологічні та юридичні консультації, а також надається доступ до вільного простору "Соборний", двері якого постійно відкриті на Соборній 72.

🔻Третя цільова аудиторія — діти. Це чи не найвразливіша категорія людей, вони потребують додаткової уваги та підтримки. Одночасно, коли діти приходять на заходи МЦ, він може запропонувати свою допомогу їх родинам: батькам, старшим братам чи сестрам, опікунам.

Попри процесуальні, фінансові та пов’язані з війною складнощі, Донецький обласний Дитячо-Молодіжний Центр успішно відновив свою роботу на новому місці. Це прекрасний приклад наполегливої і цілеспрямованої роботи команди, яку ми щиро вітаємо з цим досягненням.

Запрошуємо всіх бажаючих долучатися до заходів Центру онлайн, анонси подій можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/KramatorskDODMC, або фізично відвідуйте заклад у Вінниці. Нумо продовжувати підтримувати один одного, як ми робимо це завжди, і особливо — останні 300 днів. ❣️

Хочеш приєднатися або допомогти?