Рефлексія учасниць міжнародного волонтерства ч.1

Обмін міжнародним досвідом та вдосконалення професійних навичок допомагають не лише зростати як особистість, а й покращувати молодіжну роботи в Україні. Цього літа українські молодіжні працівниці скористались унікальною можливістю поволонтерити в комуні Ханіге, що поблизу Стокгольма. 

 Діяльність молодіжних центрів Швеції вивчали чотири учасниці. Протягом програми вони дізнались як функціонують місцеві простори та чим займаються молодіжні працівники/иці, а також покращили свої вміння та навички. Сьогодні ми поділимось досвідом та коментарями Ярини та Людмили. Через їх історії хочемо розповісти вам про переваги та можливості міжнародного волонтерства.

Ярина:

"Усвідомила, що потрібно підтягнути знання англійської та позбутись страху говорити з людьми. Волонтерство допомогло стати більш комунікабельною. Я дізналася, що молодіжні центри у Швеції значно поширеніші, краще фінансуються та мають більше підтримки від держави. Також тут зовсім інші підходи до роботи з дітьми. Раніше я лиш розуміла, що таке безпечний простір, а тепер побачила це на практиці. Зараз для мене це про приміщення, куди приходить молодь і має чітке розуміння, що це їх простір. Думаю, що Київ потребує більше таких молодіжних центрів.“

Людмила:

"Побачила важливість особистості молодіжного працівника/иці. Ми відвідали різні центри і я помітила, що молоді люди найкомфортніше почуваються не там, де є потужне матеріально-технічне оснащення, а там, де команда створила сприятливу та дружню атмосферу. Отримала розуміння, що через спілкування з молоддю ти можеш робити її кращою. Зрозуміла, що важливо мати різні бачення однієї проблеми — це допоможе її вирішити."

 Досвід волонтерства дозволив учасницям не просто поглянути на роботу молодіжних центрів у Швеції, а й оцінити їх сильні сторони та переваги, зробити висновки та покращити свої знання. Це дає унікальну можливість принести свіже бачення розвитку молодіжної роботи та нові шляхи реалізації потенціалу та розв'язання актуальних проблем української молоді. Вже зовсім скоро ми поділимось відгуками Варвари та Олі, тому підписуйтесь на сторінку АМЦУ та будьте в курсі молодіжної роботи в Україні!

Хочеш приєднатися або допомогти?