Стажування у Шведському МЦ

Декілька місяців тому ми оголосили пошук молодіжних працівників, які готові долучитися до літнього волонтерства у Швеції. А вже сьогодні – ділимося новинами зі Стокгольму від молодіжних працівниць з України!

Обмін реалізується в рамках програми від Ерасмус+ за фінансування Європейського корпусу солідарності та передбачає ознайомлення із роботою молодіжних центрів та волонтерство протягом всього літа. Українських волонтерок прийняли у свої центри наші друзі – представники комуни Haninge у Стокгольмі. Зокрема, координатор Peter Knutsson – молодіжний працівник, який вже більше року допомагає Україні, координує міжнародні обміни і сприяє залученню молодіжних працівників до діяльності у Швеції.

В рамках волонтерства українські представниці долучаються до заходів у просторах, спілкуються з працівниками, а також мають змогу дізнатися краще про сторічний досвід молодіжної роботи у Швеції. Протягом двох перших тижнів перебування у Стокгольмі українські волонтерки відвідали 9 молодіжних центрів. А ще – працювали на молодіжному фестивалі, який організовували у комуні.

Також українські молодіжні працівниці стали учасницями зустрічі з політиками комуни Haninge, під час якої розповіли про роботу з молоддю у нашій країні.

Міжнародна співпраця у питаннях молодіжної роботи є надзвичайно важливою. Адже, це сприяє обміну досвідом, пошуку нових механізмів роботи з молодими людьми та налагодженню міжнародних звʼязків.

“Відчувається різниця в атмосфері центрів – тут і в Україні. У Швеції працюють дорослі люди, а в нас саме молодь більше зацікавлена в роботі з молоддю. Є багато активностей в центрах: музичні студії, крафтові кімнати, ігрові, кінозали. Ми поки працюємо у молодіжних центрах, які обрали самі. Потім на нас чекає участь у таборі. Це чимось схоже на нашу роботу в Україні: треба взаємодіяти з молоддю, долучатися до проведення заходів. Нам дуже допомагає Петер. Він робить наше перебування тут максимально комфортним”, – ділиться враженнями Ольга Андрущенко.

Співпраця зі шведськими молодіжними працівниками триває. Підписуйтеся на АМЦУ у соцмережах і дізнавайтеся про волонтерство закордоном одними з перших!

Хочеш приєднатися або допомогти?