Участь АМЦУ в установчих зборах Української асоціації молодіжних рад.

Вечірні новини вівторка.
Минулого тижня у Пластовому центрі вирували життя й ідеї. Минав другий тиждень Школи молодіжних рад. Учасники чекали з нетерпінням на суботу, адже тоді пройшли установчі збори Української асоціації молодіжних рад (УАМР). 38 делегатів з 20 областей України створили платформу для мережування та комунікації молоді, яка хоче і може впливати на громадсько-політичне життя на регіональному та місцевому рівні.“Вже декілька років в Україні активно розбудовуються молодіжні центри (МЦ) й хаби. Крім попиту на створення МЦ, великої популярности набуває створення молодіжних рад (МР) на різних рівнях місцевого самоврядування. Вони дозволяють залучати молодь до розвитку та впровадження молодіжної політики в їхніх громадах. Тож логічним стало створення УАМР, що відбулось за підтримки АМЦУ.
Чому наша Асоціація підтримала створення УАМР? Це просте питання, адже для дієвого розвитку молоді потрібен компонент з трьома складовими — молодіжними центрами, молодіжними радами й молодіжними ГО. Молодіжні ГО (МГО) впроваджують заходи, МЦ надають приміщення для цього та розробки заходів, а також сприяють мережуванню самих організацій. Ну а МР — інструмент впливу молоді на владу для якіснішої реалізації ініціатив МГО. Тобто члени молодіжної ради розробляють механізми для впровадження молодіжних ініціатив (проєкти, конкурси, програми) та можуть дієво адвокатувати створення МЦ у своїй громаді. До того ж МЦ може стати їхнім офісом. Отже, цими двома асоціаціями (АМЦУ та УАМР) ми маємо працювати в синергії, і всім разом розбудовувати трикомпонентне молодіжне середовище в Україні. Аби в кожній громаді створилися дієві МР, активні МГО та добре оснащені МЦ,” - ділиться враженнями член правління АмЦу, Олексій Шаповал.У підсумку, на установчих зборах члени МР обрали Голову правління, Правління, Контрольно-ревізійну комісію та Наглядову раду. Опісля, відбулося стратегічне планування й визначення пріоритетних напрямків роботи. Також члени новоствореної Асоціації проголосували за приєднання до НУМО й делегували туди свою представницю, Вероніку Дякович.Нагадаємо, що Асоціація молодіжних центрів України — співзасновник спілки НУМО разом з
Фундація Регіональних Ініціатив - ФРІ,
Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК,
Національний Альянс,
Українська академії лідерства - УАЛ,
Спілка української молоді в Україні,
Українська асоціація студентів - УАС,
Пласт - український скаутинг
Будуємо Україну разом - БУР.

Окрема подяка за гостинність, безпечну та відповідальну організацію масових подій під пандемії Пластовий вишкільний центр у місті Буча.

Що ж друзі, це гарні новини для молодіжного громадського сектору! Але це означає, що попереду ще багато роботи. Ми впевнені, що ви ще не раз почуєте про Асоціацію молодіжних рад.

Хочеш приєднатися або допомогти?