Командотворення

 Сьогодні хочемо вдарити по матчастині і розказати про ролі в команді.

Робите проєкт, понабирали людей і відчуваєте, що не знаєте, кому яку задачу дати?

Прослідкуйте за колегами. Адже в проєкті кожен повинен відіграти чітко відведену йому роль. І завдання керівника - підлаштувати завдання під цю роль.

Психолог Реймонд Мередіт Белбін визначив, що ролей в команді можна виділити 8. 

Хтось намагається з усіма порозумітися, готовий “плескати по плечу” за успіхи та говорити тет-а-тет до півночі, аби у членів команди був нормальний настрій. Це - душа команди. Тримайте його поруч.

Інший “менеджерить” буквально все - здатен нарізати-перенарізати таски весь день, делегує за 2 секунди, формулює задачі за 0.2 сек. Це - координатор. Правда в іншому проєкті він може швидко почати грати іншу роль. Але зараз - саме так.

Хочете когось бачити на брейнштормі завжди? Думаєте, що 50% всіх вдалих ідей так чи інакше треба чекати від нього? Це - генератор ідей.

Хто перший сказав вам, що проєкт - “топ”-тема? І негайно побіг телефонувати знайомому, в якого пустий офіс, аби зняти його. Вам треба знайти якийсь ресурс, а він - джерело контактів. У нього в будь-якому бізнесі і установі є знайомі або номери телефонів. Це - збирач ідей.

Ну все. Ви вже взялися за проєкт. Чуєте, хтось канючить на вухо про ризики, слабкі місця? І головне, робить це так професійно і переконливо, що ви не розумієте, чому інші його не хочуть слухати? Це - стратег-аналітик.

Хтось хоче, аби всі таблиці були заповнені вчасно і біситься коли це не так. Мова йде про контролера. 

Інший просто топ-спеціаліст. Таких ще пошукати! Тільки галузь в нього вже дуже вузька. І на нараду не затягнеш. І взагалі, йому краще в особисті написати, ТЗ виписати так, щоб вже точно не перепитував. Це - педант. Неприваблива роль, думаєте? Пф, а коли потім почуєте фразу “я ніколи не думав, що взалалі можна зробити так круто” - згадайте про педанта.

Залишилося знайти людину, яка точно знає, як полегшити графік координатора, тримати в правильному місці душу команди, вчасно розбудити збирача ідей, прописати ТЗ педанту або сказати стратегу, що проєкт житиме лише один сезон. І ми знайшли таку людину. Це реалізатор. Він уже надіслав всі посилання на файли й таблиці в доступі, вчора ввечері зателефонував координатору і попросив його слідкувати за тим, аби все було правильно. А зараз він спить.

Керуєте проєктом? Визначте, для кого в команді яка роль краща. І делегуйте відповідально!

 

 

Хочеш приєднатися або допомогти?