«Волонтери - це люди, яким немає чим зайнятися?»

Волонтерство, особливо на пострадянському просторі - поживне середовище для стереотипів.

Будемо наполегливо їх озвучувати та руйнувати. А ось і перший з них: «Волонтери - це люди, яким немає чим зайнятися?»

Це неправда, і ось чому:

Аргумент 1: Ви не знайдете серед волонтерів небайдужих до тих проблем та допомоги, з якою вони працюють. Адже коли ми допомагаємо іншим, ми найчастіше розділяємо та переживаємо чужий біль. Або зрештою змінюємо світ на краще, створюючи нові продукти та реалізовуючи проєкти. Хіба можна добровільно, безоплатно робити добро, і називати це «байдикуванням».

Аргумент 2: Волонтерство - життєвий досвід і кар’єрні можливості. В країнах розвинутої демократії та економіки мати волонтерський досвід - неабияка перевага при працевлаштуванні на серйозну роботу (ми, до речі, обов’язково напишемо про це окремо, а поки 11 переваг волонтерства для пошуку роботи (англ: https://cutt.ly/lbEpezf)). Допомагаючи іншим, ти береш відповідальність, виконуєш різноманітну роботу (інколи ту, що не подобається), пізнаєш людей, світ і віддаєш свій дорогоцінний час іншим. Напрацювання на майбутнє і «байдикування» - це про різні речі.

Аргумент 3: Волонтери - насправді успішні, зайняті, продуктивні та працелюбні люди. А допомагати іншим для них - частина життя, а не завжди спосіб використання вільного часу.

Прочитайте про натхнення та професійні заслуги волонтерів GoCamp, до прикладу (https://cutt.ly/2bEoURU). Там не буде пересічних та нудних доль, життів і подвигів.

Хочеш приєднатися або допомогти?