Волонтерство у Швеції

Українські волонтерки продовжують працювати та отримувати досвід у молодіжних центрах Швеції. І сьогодні ми поділимося подробицями другого місяця обміну молодіжних працівниць!

Обмін реалізується в рамках програми від Ерасмус+ за фінансування Європейського корпусу солідарності та передбачає ознайомлення із роботою молодіжних центрів та волонтерство протягом всього літа. Українських волонтерок прийняли у свої центри наші друзі з комуни Haninge у Стокгольмі. Зокрема, координатор Peter Knutsson – молодіжний працівник, який вже понад рік допомагає Україні, координує міжнародні обміни і сприяє залученню молодіжних працівників до діяльності у Швеції.

У липні українські волонтерки мали нагоду попрацювати з молоддю не лише зі Швеції, але й з України та Італії. Хлопці і дівчата з трьох країн приїхали у Стокгольм в рамках молодіжного обміну "Digital ART & AI". Протягом тижня вони дізнавалися більше про штучний інтелект, генерували дизайни для друку, писали музику, а також презентували свої бачення майбутнього для свого міста, країни та цілого світу! Молодіжні працівниці допомагали їм у цьому, а також розповіли про діяльність молодіжних центрів у Швеції та проводили час разом.

Наступні тижні дівчата продовжували волонтерити у молодіжних центрах, працювали з дітьми та молоддю, а також обмінювалися досвідом з колегами. Зокрема, днями одна з волонтерок вирушила до Італії, щоб розповісти детальніше про програму обміну молодіжними працівниками.

“Кожен день нашого перебування тут – це чудова нагода не лише перейняти досвід шведських колег, але й поділитися своїми напрацюваннями. Для себе зробила спостереження, що у Швеції основна функція молодіжних центрів – забезпечення дітей та молоді місцем, де вони зможуть почуватися в безпеці. В Україні це також актуальне питання і дуже цінно на власні очі бачити процес створення такого місця у нашій країні”, – ділиться враженнями Ярина Радченко.

Обмін молодіжних працівників триває. Підписуйтеся на АМЦУ у соцмережах і дізнавайтеся про волонтерство закордоном одними з перших!

Хочеш приєднатися або допомогти?