Як правильно збирати відгуки від молоді

Для того, щоб захід у молодіжному центрі був успішним, команда має зробити багато важливих кроків: оцінити потреби молодих людей, створити план заходу, запросити учасників і гостей. А після цього – зібрати відгуки та реакції, щоб і надалі ефективно працювати з молоддю.

У рубриці #КонсультаціїАМЦУ ми дамо поради щодо того, як збирати відгуки, фідбеки та евалюацію в учасників заходів.

Відгуки важливі в аналізі вже реалізованого заходу, а також в плануванні наступних тренінгів, семінарів та інших активностей.

Перед тим як обрати те, що саме ви хочете почути від учасників, визначте формат заходу. Якщо ви проводили, наприклад, кіновечір чи мандрівку, то краще збирати фідбеки. Якщо ж це був тренінг чи семінар, то варто звернутися до формату евалюації. Але можна поєднувати обидва види збору інформації.

Як збирати відгуки, фідбеки та евалюацію:

Сформуйте перелік питань, які цікавлять вас і вашу команду. Хто прийшов на захід? Як дізнався про подію? Що сподобалося, а що ні? Відповіді на ці питання важливі у плануванні роботі і формуванні порядку денного. Крім того, цю інформацію можна перетворити на форму опитування і надіслати всім відвідувачам.

Не забувайте спілкуватися. Часто відвідувачі соромляться або просто не хочуть писати все у формах і опитувальниках. Тому просто говоріть з молоддю, цікавтеся їх враженнями та емоціями після заходу.

Комунікуйте у месенджерах. Багато молодіжних центрів мають чати з учасниками подій чи відвідувачами простору. Це прекрасна нагода запитати у людей про їх враження від заходу, порадитися щодо майбутньої діяльності. Не забувайте і зі свого боку писати слова вдячності та коментувати подію.

Відстежуйте думки та емоції ще на заході. Є безліч вправ для збору відгуків під час події. Наприклад, “Парковка” чи “Градусник емоцій”. Оберіть формат, який пасує саме вам і збирайте враження одразу.

Опрацьовуйте отриману інформацію. Добре, коли ви даєте змогу молоді висловитися. Ще краще, коли ви візьмете все до уваги і запровадите у майбутньому. Адже це не лише покаже вашу готовність до співпраці, але і дозволить зробити простір комфортнішим, а заходи – цікавішими.

Хочеш приєднатися або допомогти?